۴ نرم افزار کاربردی برای قفل گذاری بر روی پوشه و فایل در ویندوز

بازدید: 0

۴ نرم افزار کاربردی برای قفل گذاری بر روی پوشه و فایل در ویندوز

برنامه های مختلفی برای رمز گذاری بر روی پوشه و فایل های ویندوز وجود دارد که چند برنامه نیز توسط بنده و همکارانم در سایت آموزش داده شده است .رمز گذاری بر روی اطلاعات باعث افزایش امنیت پوشه و فایل هایی که بر روی کامپیوتر دارید می شود . البته قفل کردن یک فایل خاص بیشتر توسط کاربرانی انجام می شود که در یک شبکه مشغول به کار هستند و کاربران دیگر هم به راحتی به سیستم آنها می توانند دسترسی داشته باشند .
ولی عاقلانه است که تمام کاربران بر روی یکسری از فایل های مهم رمز قرار بدهند تا در صورت هر گونه مشکلی نگرانی از بابت امنیت و لو رفتن اطلاعات نداشته باشند. نرم افزارهایی برای انجام اینکار وجود دارد که توسط خود سیستم عامل یا برنامه نصبی می توانید حفاظت از اطلاعات را به عهده بگیرد ولی هر کدام از این برنامه دارای معایبی هم هست که اگر کاربر به آن دقت نکند با مشکلات جدی روبرو می شود.

 

1 5 نرم افزار کاربردی برای قفل گذاری بر روی پوشه و فایل در ویندوز

 ۱٫ نرم افزار LocK-A-FoLdeR – Free

این برنامه به صورت اختصاصی برای رمز گذاشتن بر روی پوشه ها ایجاد شده و وب سایتهای ایرانی در حال حاضر این برنامه را جهت دانلود قرار نداده اند . محیط کاری ساده و استفاده از تنظیمات عمومی باعث شده تا یک برنامه کاربردی مورد استفاده قرار بگیرد .

کافیست پوشه مورد نظر را وارد برنامه کرده و یک رمز عبور برای آن قرار بدهید . 
برای برداشتن رمز هم می توانید از گزینه های که در منو با عنوان Unlock Selected Folder قرار داده شده است استفاده کنید . 
برای تغییر رمز عبور هم باید از گزینه Change Master Password استفاده کنید .

لینک دانلود نرم افزار

 

2 5 نرم افزار کاربردی برای قفل گذاری بر روی پوشه و فایل در ویندوز

۲٫ Folder Guard – Commercial

 

نرم افزار Folder Guard ابزاری به منظور محافظت از فایل ها و فولدرهای شما می باشد. این محصول یکی از برنامه های امنیتی ویندوز می باشد که به کمک آن می توان مانع از دسترسی به فایل ها، فولدرها و سایر منابع کامپیوتر شد. اگر کامپیوتر شما در بین همکاران تان،فامیل و یا هم خانه ای تان به اشتراک گذاشته شده است، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید و به آن ها اجازه ی ورود به فایل ها و فولدرهای تان را ندهید و یا حتی می توانید بعضی از فایل های تان را پنهان کرده و برای ورود به آن ها رمز عبور اختصاص دهید. با کمک این نرم افزار قادر خواهید بود از درایو های کامپیوتر نظیر فلاپی و سی دی رام نیز محافظت نمایید. شما می توانید مانع از ورود دیگران به منوی شروع،َ برنامه های نصب شده و کنترل پانل سیستم تان شوید. این محصول قابلیت های امنیتی را بر روی فایل ها و فولدرهایی با سیستم NTFS و FAT/FAT32 و با انعطاف پذیری بالا ایجاد می نماید. اگر ویندوز شما نسخه های ویندوز ۹۸ و Me باشد که از امکانات امنیتی بهره نمی برند می توانید از این نرم افزار استفاده کنید. هنگامی که یکی از فولدر هایتان را به کمک این نرم افزار پنهان می کنید این فولدر از دید تمام برنامه های ویندوز مانند Explorer و برنامه های چون Office و … پنهان خواهد ماند. شما می توانید برای کاربران اجازه ی دسترسی یا عدم دسترسی به فایل ها و فولدرها  و منابع، درایوها، برنامه ها و … را صادر کنید. کاربران بدون اجازه ی شما اجازه ی دسترسی به اینترنت و دانلود از آن را نخواهند داشت.

لینک دانلود نرم افزار

 

3 5 نرم افزار کاربردی برای قفل گذاری بر روی پوشه و فایل در ویندوز

۳٫ نرم افزار Folder Protector

 

اگر قصد دارید تا مانع از دسترسی دیگران به فایل ها و اطلاعات شخصی خود شوید، برای این کار می توان از نرم افزارهای حفاظتی استفاده نمود و با ایجاد محدودیت های دسترسی به راحتی این عمل را انجام داد. همچنین ممکن است کاربری قصد داشته باشد از اطلاعات حفاظت شده خود تنها خود و کاربر دیگری استفاده نمایند، در چنین شرایطی با قرار دادن رمز عبور بر روی اطلاعات مورد نظر و در اختیار قرار دادن این رمز به کاربر مورد نظر دیگر این مشکل نیز به راحتی حل می شود. اگر شما نیز نگران  هستید که افرادی غیر از خودتان به فایل های شما دسترسی پیدا کنند، استفاده از نرم افزار Folder Protect بسیار مناسب می باشد.
نرم افزار Folder Protect ابزاری قدرتمند در زمینه حفاظت از فایل ها، فولدرها، درایوها و برنامه های مهم می باشد. این نرم افزار به شما اجازه نوشتن، پاک کردن، دستیابی و مخفی کردن داده ها را می دهد. این برنامه با قرار دادن پسورد بر روی فولدرها دسترسی دیگران به برنامه های شما را مسدود می کند و امکان غیر فعال کردن بخش های قفل شده تنها منحصر به فرد یا افرادی می شود که از کلمه عبور آگاهی دارند. از این پسورد در هنگام حذف برنامه نیز استفاده می شود و بدون داشتن آن، نمی توان برنامه را حذف کرد.

لینک دانلود نرم افزار

 

4 5 نرم افزار کاربردی برای قفل گذاری بر روی پوشه و فایل در ویندوز

۴٫ Folder Lock Lite

 

آموزش این برنامه در سایت با “رمز گذاری فولدر یا فایل خاص در ویندوز ۷ Folder Lock” فعال شده است . Folder Lock یک نرم افزار امنیت فایل است که به کمک آن و به راحتی می توانید در چند ثانیه فایل، فولدر، عکس ها و مستندات بیشماری را قفل، پنهان یا رمزگذاری نمایید. این نرم افزار سریع، قابل اعتماد و راحت است. Folder Lock یک برنامه ی کامپیوتری است که به کمک آن و به راحتی می توانید فایل ها و فولدرهای شخصی خود را قفل کنید و بر روی آن ها پسورد قرار دهید. Folder Lock فایل ها را غیر قابل حذف می کند، آن ها را مخفی می کند و از دید کودکان، همکاران و دوستانتان پنهان می کند و از آن ها در برابر تروجان ها، ویروس ها و تهدیدات شبکه ای حفاظت می کند. به کمک این نرم افزار می توان از فایل های موجود بر روی حافظه های قابل حمل مانند USB Flash، Memory Sticks ،CD-RW ،floppies نیز حفاظت نمود. به کمک این محصول می توانید کامپیوترتان را قفل کنید و بر رو ی فایل های موجود در سطح هسته، ویندوز و DOS نیز قفل گذاری کنید.

لینک دانلود نرم افزار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

--خالی--

آموزش نصب نرم افزارها

ارسال تیکت به پشتیبانی

--خالی--

کانال گروه آموزشی ای دی یو در آپارت
کانال گروه آموزشی ای دی یو در آپارت

--خالی--

وبسایت پروژه های گروه آموزشی ای دی یو

--خالی--

وبسایت معرف گروه آموزشی ای دی یو

--خالی--

آموزش پروسس میکر به زبان فارسی

--خالی--

آموزش نصب نرم افزارهای کاربردی

--خالی--

دانلود های سایت ای دی یو کلیپ

--خالی--

پرسش و پاسخ ای دی یو کلیپ

--خالی--

درخواست آموزش جدید - گروه آموزشی ای دی یو
پشتیبانی بگیرید